Son Başvuru Tarihi

Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ile ülkemizin en büyük gökbilim platformu olan Kozmik Anafor’un birlikte düzenlediği, Meade teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed, Eyüboğlu Hobi Ürünleri, Ege Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Astronomi Kulübü’nün desteklediği; astronomi, astrofizik, astrobiyoloji; kısaca uzay, evren ve yaşam hakkındaki bilginizi herkese gösterebileceğiniz 2.5 Dakikada NeBilim yarışmamıza son başvuru ne zaman?

Yarışmamızın başvuruları 15 Şubat'ta başlıyor. Yarışmacı olarak katılabilmek için öncelikle nebilim.org üzerinden bir kullanıcı profili oluşturmalısınız. 15 Şubat ile 30 Nisan arasında videolarınızı sistemimize yükleyebilirsiniz. Yüklenen videolar katılım koşullaruna uygunluk bakımından incelenecek ve seçici kurul tarafından oylanacak.


Ancak, yarışmamızın katılımcılarının alacağı oylar sadece seçici kurulumuz tarafından belirlenmeyecek. Seçici kurulumuz, yarışmacılarımızın alacağı puanın %50’sini belirleyecek. Geri kalan %50’sini ise, “HALK OYLAMASI” ile belirleyeceğiz.


Bize göndereceğiniz videolar, 30 Nisan'dan itibaren nebilim.org sitesinde yayımlanacak ve beğeni toplamaya başlayacak. Halkoylaması 1 Haziran tarihine kadar devam edecek. Sizleri destekleyenler ve videonuzu başarılı bulanlar, “beğenerek” oy verecek. Bir videoya oy verebilmek için de kullanıcı profili oluşturmak gerekiyor. Videonuza beğeni toplamak için kendi sosyal ağlarınızdan duyuru yapıp nebilim.org
sitesine yönlendirebilirsiniz. Beğeni sayıları toplanacak ve alacağınız puanın %50’sini bunlar belirleyecek.

Halkoylaması ve seçici kurul puanları sizi finale taşıyacak. En yüksek puanı alan 25 katılımcı, 15 Haziran tarihinde final etkinliğinde sunumlarını canlı olarak yapacak ve finalistlere ödülleri dağıtılacak.

Etiketler: tarih

  • Son Katılım Tarihi Ne Zaman? +

    Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ile ülkemizin en büyük gökbilim platformu olanKozmik Anafor’un birlikte düzenlediği, Meade teleskopları Türkiye Distribütörü Astromed, Eyüboğlu HobiÜrünleri, Ege Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu ve İstanbul Teknik Üniversitesi AstronomiKulübü’nün desteklediği; astronomi, astrofizik, astrobiyoloji; kısaca uzay, evren ve yaşam hakkındakibilginizi herkese gösterebileceğiniz 2.5 Dakikada NeBilim Devamını Oku
  • Destekleyenler +

    NeBilim Yarışmasına destek verenler.     Devamını Oku
  • NeBilim Yarışması Düzenleme Kurulu +

  • 1